SİYASET:
Alemdaroğlu, MGK'ya talimat vermiş!

Aslan Değirmenci'nin haberi

28 Şubat sürecine dair soruşturma kapsamında yeni dalgalar beklenirken ‘Başörtüsü yasağının’ mimarlarından İstanbul Üniversitesi eski Rektörü ve Ergenekon davası tutuksuz sanığı Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun 28 Şubat döneminde MGK ile yaptığı yazışmaya ‘Milat Gazetesi’ ulaştı.

İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu tarafından MGK’ya gönderilen yazı, “İstanbul Üniversitesi rektörü olarak temsil ettiğim kurumun birçok davalarının görünmekte olduğu İstanbul İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemeleri hakkında edindiğim bilgileri size sunmak istiyorum” şeklinde başlıyor.

Önce bir yağ çekiyor

Yazısına, “Ülkemiz Cumhuriyet rejimine Atatürk İlke ve inkılâplarına karşı haince saldırılarda bulunan kişilerle kıyasıya bir mücadele içindedir” şeklinde devam eden Alemdaroğlu, “Bu mücadelede şanlı ordumuz ve hükümetlere irtica konusunda geniş bilgi ve belgeler sunan Milli Güvenlik Kurulu en önde yerini almıştır. Ancak görüyoruz ki 28 Şubat sürecinden bu yana alınan tüm önlemlere rağmen ülkemizin birçok kurumunda halen irticai faaliyetler devam etmekte. Ve Ülkemizi geriye götürmek isteyen bu fikir ve düşünce de olan insanların görev yapmakta olduğu anlaşılmaktadır. Özellikle bu gibi kişilerin yargı camiasında yer bulmaları son derece üzücü ve düşündürücüdür” diyor.

İsim isim fişliyor

Asli görevi bilim üretmek olan Alemdaroğlu sanal kaygılarını dillendirdikten sonra MGK’ya gönderdiği yazıda başlıyor fişleme yapmaya: “İstanbul İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemeleri nezdinde görev yapan bazı hâkimlerin bazı cemaatler ve tarikatlar ile bağlantılı olduğu ve bu sebepler tarafsız ve laik düşünce doğrultusunda karar vermediklerini müşaede ettim. Bu kişilerin toplu halde cemaat ve tarikatların toplantılarına gittikleri, eşlerinin çağdaş kıyafetle dolaşmadıkları, türban taktıkları, Fethullah Gülen’in kamuoyunda yayınlanan kasetlerinde müritlerine verdiği emirler doğrultusunda 28 Şubat sürecinden sonra eşlerinin başlarını açtıkları ve sinsice cumhuriyet aleyhine faaliyetlerine devam ettikleri izlenmektedir. Bu kişilerin hakim E.A., M.A., M.C., İ.U., N.A., E.D., oldukları tarafımdan tespit edilmiştir. Tahmine ederim ki tespit edemediğimiz birçok irticai faaliyetlerde bulunan yargı mensubu bulunmaktadır. Bu hususlar mahkeme nezninde araştırıldığında birçok irticai çalışmaların ortaya çıkacağı kuşkusuzdur.”

Bu yetkiyi kim verdi?

Başörtüsünü adalete aykırı bulan Alemdaroğlu, MGK’ya gönderdiği yazısında sadece hâkimleri değil Adalet Bakanlığı müfettişlerini de şu şekilde fişliyor: “Yargı camiasında irticai faaliyetlerle bağlantısı olduğunu tespit ettiğimiz hâkimlerin dışında bunların denetiminden sorumlu adalet bakanlığı teftiş kurulu başkanlığı nezninde çalışan bazı adalet müfettişlerinin de cemaat ve tarikatlarla bağlantılı olduğu ve irticai faaliyetlerde bulunan hâkimleri korudukları tarafımızca tespit edilmiştir. Bu kişiler müfettiş M.K. ve G.C.’dır. Bu kişilerde hem cemaat ve tarikat düşünceleri ile hareket etmekte ve işbirliği içersinde yargı camiasında konumlanmaktadırlar.”

Mütedeyyin hâkim ve Adalet Bakanlığı müfettişlerini fişlemekle yetinmeyen Alemdaroğlu yazısının sonunda söz konusu isimlerin görevden alınmasını da istiyor. Alemdaroğlu, “İşte bu nedenlerle bu kişilerin yürüttüğü faaliyetlerin araştırılarak yargı camiasından temizlenmelerini istiyor ve bekliyoruz. Bu konu da size de kurum olarak büyük görevler düşmektedir. Bu konuların Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’na, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne, Personel Genel Müdürlüğü’ne, Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na iletilerek onlarla koordineli bir şekilde araştırılması gerektiğini düşünmekteyim.

Bu konuyu bilgilerinize sunar gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Haber Kaynağı : Haber7.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner104

banner81

banner82

banner83

banner84

banner91

banner95

banner97

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR!
Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe Televizyonu’nda her sabah yayınlanan ‘Günaydın Fenerbahçe’ programına...

Haberi Oku