BURSA HABERLERİ:
Mudanya Belediye Meclisi Boş Durmuyor!
 Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Mayıs ayı olan toplantısının birinci oturuma CHP 12, AKP 7, MHP 2 üye ile katılım sağlarken, meclise vatandaşların ilgisi de büyük oldu. Nisan ayı meclis toplantısında sehven yapılan 2 asil 1 yedek üye seçimi düzeltilerek 1 asil ve 1 yedek üye olarak yeniden seçildi. Yapılan seçim ile Marmara Belediye Birliği üyeliklerine asil Erdal Aktuğ yedek olarak Ali Polat seçildi. Bursa Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği’ne Hayati Samast ve İlke Özşen seçilirken, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’ne ise asil üye olarak Hüseyin Esen ile Hayati Samast seçildi.

KESİN HESAP KOMİSYONA HAVALE
2013 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ile ilgili alınan encümen kararı ise incelenmek ve ikinci oturumda görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile havale edilirken, Park isimlerinin belirlenmesi konusu ise Kültür ve Sanat Komisyonu’na havale edildi. 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 23. maddesi gereğince teknik altyapı bedellerinin hesaplanması için Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, Büyük Birlik Partisi’nin meydan, cadde, sokak, park, tesis ve benzeri yerlere Muhsin Yazıcıoğlu isminin verilmesi önerisi ise, meclis tarafından oy birliği ile reddedildi.

İSİM DEĞİŞİKLİKLERİ KOMİSYONDA
Meclis gündemi dışında verilen Mudanya Sosyal Yaşam Merkezi’nde bulunan Abdülkadir Aksu nikah salonu ile Tirilye Faruk Çelik Kültür Merkezi’nin isim değişiklikleri önergeleri oy birliği ile Kültür ve Sanat Komisyonu’na havale edildi. Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi’nin Acil Servis olarak hizmet vermesi oy birliği ile Eğitim ve Sağlık Komisyonu’na havale edilirken, Esence Köyü’nde bulunan Aile Hekimliği’nin faaliyete geçmesi için gerekli incelerin yapılması için konunun İmar ve Eğitim ve Sağlık Komisyonlarına havalesi oy birliği ile kabul edildi. 

YENİ KOMİSYONLAR KURULDU
Mudanya’nın gelişmesinde önemli yer tutacağı düşünülen yeni komisyonlar oy birliği ile kuruldu. Turizm, Esnaf, Ulaşım ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonları’nın kurulması oy birliği ile kabul edilirken, üye seçimleri ise ikinci oturumda belirlenmesi karara bağlandı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin sunduğu Turizm Büroları’nın açılması ve işten çıkarılan işçiler ile ilgili önergesi oy birliği ile kabul edildi. 
Mudanya Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısının ikinci oturumu 16 Mayıs Cuma günü saat: 15.00’da gerçekleştirilecek.

“HİÇ GELMEYENLER VARDI”
Mudanya Belediyesi’nden işten çıkarılan personel hakkında sorulan sorulara da cevap veren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Belediye hizmet anlamında yeterli olup olmadığına bakarak, Mudanyalının beklentisi doğrultusunda karar vermeye çalıştık” dedi. Belediyeye geldiği ilk gün gördüğü manzarayı da anlatan Türkyılmaz, “Çalışanlar yok, masalar boş. Ertesi günü masaların hepsi doldu. Masalar dolduğu gibi belediyenin koridorları da doldu. Ne kadar çok elemanımız varmış. Hiç gelmeyenler olduğunu söyleyenler oldu” dedi. “Adama göre iş olmaz, işe göre adam olur” diyen Türkyılmaz, “Bizim çalışacak arkadaşımıza ihtiyacımız var. Kamera kayıtlarında dahi görürsünüz. Hangi partide olduğu hiç önemli değil. Ben diğer partinin bayrağını salladığı halde, bana sorumlu birimde çalıştığım kardeşlerim var. Dünya görüşüne, parti görüşüne saygı duyuyorum. Bu belediyenin çalışanıysa hakkını verecek. Mudanya’nın hakkını kimseye yedirtmem” diye konuştu. 

“GELİN YARDIMCI OLALIM”
Geçmiş dönem yönetiminin geçirdiği mali operasyonu “Talihsiz Dava” olarak nitelendiren Türkyılmaz, “Yargılanan arkadaşlar var. 6 memuru geçici olarak uzaklaştırdık. İşçi kadrosunda olan arkadaşlarımızdan bir kısmı taşeron, bir kısmı da kadrolu işçi. Disiplin işlemleri başlatıldı. Bunlar içinde yolsuzlukla soruşturma kapsamında olanlar da var, uyuşturucu kullananlar da var. Siyasete çekmek isteyen o kardeşlerimiz, siyasete alet etmesinler. Yargıya müracaat etmişler, iyi yapmışlar. Polisteki kayıtları da çıkacaktır. O kardeşlere sesleniyorum. Gelin yardımcı olalım, uyuşturucu illetinden kurtulmanız için sonuna kadar mücadele edelim. Kimse bu konuda siyasete alet etmesinler” diye konuştu.

“AÇIKLAMAYI MAKAMDA YAPTIRIRDIM”
İşçilerin ve çalışanların performanslarına, daire amirlerinden gelen raporlar doğrultusunda bakıldığını belirten Türkyılmaz, “Diğer konularla değerlendirilerek taşerona şirkete bilgi verilmiştir. Taşeron şirkette tasarrufunu kullanmıştır. Bir kerede 33 kişiyi işten çıkarmadık” dedi. Mudanya Belediyesi’nde rüşvet, yolsuzluk, uğursuzluk ve haksızlık olmayacağını dile getiren Türkyılmaz, “Dürüst ve şeffaf ahlaklı belediyecilik nasıl olur onu göstereceğiz. İşten çıkarılanların çoğunu tanımıyorum. Protesto ettikleri zaman keşke yerimde olsaydım, başkanlık makamında o açıklamayı yaptırırdım” ifadelerini kullandı.
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner104

banner81

banner82

banner83

banner84

banner91

banner95

banner97

TEKNOLOJİDE YENİLİĞİN ADRESİ
Başarılı işadamı Mücahit SELUKTEKİN ile sizin için konuştuk. Cihat DÜNDAR’ın sorularını yanıtlayan...

Haberi Oku